- У Маріупольському морському порту створюють сучасний перевантажувальний кластер агропромислових вантажів
6 жовтня в експоцентрі Торгово-Промислової Палати України розпочалась конференція «New Port UA: Розвиток портової інфраструктури», присвячена новим проєктам побудови вантажних терміналів та модернізації існуючої портової інфраструктури України, повідомляє пресслужба АМПУ.
Адміністрацію Маріупольського морського порту на конференції та Міжнародній виставці New Port 2021 представляють: начальник Адміністрації Маріупольського морського порту Сергій Гусаков, заступник начальника МФ ДП «АМПУ» з технічних питань та розвитку Валентин Рябчук та заступник начальника служби управління персоналом Марія Ніколютіна.
Сергій Гусаков виступив із доповіддю щодо перспективного плану розвитку акваторії, території та інфраструктури Маріупольського порту, зазначивши, що основні тези на яких будується сьогодення Маріупольського порту це відновлення, інноваційність та перспективи. Після подій 2014 року та будівництва транспортного переходу через Керченську протоку у 2018 році, морській галузі Азовського регіону нанесено нищівні удари, проте наразі керівництво Адміністрації Маріупольського морського порту та портових операторів докладає значних зусиль для відновлення можливостей, втрачених в результаті військового конфлікту.
У 2018 році розпочато втілення амбітної мрії – створення у Маріупольському морському порту сучасного перевантажувального кластеру агропромислових вантажів, елементами якого стануть зерновий термінал, комплекс зі зберігання та перевалки олії, а також продуктів олієпереробки та склад підлогового зберігання агропромислових вантажів. Для реалізації цього проєкту Маріупольською філією ДП «АМПУ» вже реконструйовано причал № 4, наприкінці вересня цього року розпочались будівельно-монтажні роботи з відновлення причалу № 3. Серед планів Адміністрації Маріупольського морського порту на коротко- та довгострокову перспективу також реалізація експлуатаційного днопоглиблення, розвиток автомобільної інфраструктури Маріупольського морського порту, покращення матеріально-технічного забезпечення льодової обстановки в морському порту та в Азовському басейні.