Росія крилатими ракетами атакувала порт на Миколаївщини.
У суботу, 4 червня, російські війська завдали масованого ракетного удару по морському спеціалізованому порту «Ніка-Тера» в Миколаєві. Про це повідомляє RAILEXPOUA.COM з посиланням на видання «Дзеркало Тижня».
Повідомляється, що під вогонь російських загарбників потрапив МСП «Ніка-Тера», на території якого знаходиться зерновий термінал. Після ворожого обстрілу у порту спалахнула масштабна пожежа.
Місцеве видання «Новини N» підтверджує, що обстріл ЗС РФ був здійснений по стратегічному об’єкту інфраструктури в Миколаєві. Снаряд потрапив у критий склад, де знаходився шрот соняшника. Після сильного вибуху у небо піднявся стовп чорного диму заввишки близько 100 метрів.
Міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич повідомив, що пожежа знищила 2 складських приміщення. Площа горіння становить 10 тис. кв. метрів. Ліквідація пожежі триває вже другу добу.
«З напрямку Чорного моря та з території Росії крилатими ракетами повітряного базування атаковано чорноморське узбережжя Миколаївщини, порти та зерносховища. Такі зухвалі дії знову розкривають справжні наміри країни-терористки – псевдоопікання гуманітарними коридорами та розблокуванням портів – це лише привід отримати доступ до морської інфраструктури України», – проінформувало оперативне командування «Південь».
Зазначимо, що українські морські порти залишаються заблокованими РФ з першої години російської агресії. На порти на Чорному та Азовському морях припадало дві третини зовнішньої торгівлі, зокрема понад 90% експорту зерна. Українські трейдери та експортери зараз продовжують пошук альтернативних логістичних маршрутів. Однак, очевидно, що через альтернативні маршрути експортери не зможуть вивезти і половини від запланованих обсягів.
МСП «Ніка-Тера» входить до низки найбільших зернових терміналів України за обсягами перевалки. У минулому році через причали вантажного конмплексу було перероблено 4,6 млн. тонн агропродукції (4,1 млн. тонн зернових вантажів і 0,5 млн. тонн шротів).
Для зберігання зернових на території стивідорної компанії було обладнано 5 критих складів сукупною місткістю до 125 тис. тонн одноразово та 18 силосів загальною ємністю 160 тис. тонн.