Відвантаження «зерновим коридором» подолало позначку 15 млн тонн

В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 580 суден, які експортували 15 млн тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи.

У п’ятницю, 23 грудня, порти Великої Одеси відправили п’ять суден із 244 тис. тонн агропродукції для Азії та Європи. Серед них балкер Brave M із 27,5 тис. тонн агропродукції для Лівії.

В портах під обробкою перебувають 27 суден. На них завантажують понад 1 млн тонн української агропродукції.

Крім того, зерновим коридором у напрямку України рухаються чотири судна під завантаження агропродукцією.

 

 

У Босфорі зберігається стабільна черга з 90 суден оскільки щоденно проводиться 5-7 інспекцій при мінімально необхідних 12 в день.

Станом на 22 грудня в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 574 судна, які експортували 14,6 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

Про це пише NewPort з посиланням на Порти України