Гідроенергетики готують проєкт перекриття Каховського водосховища

ПрАТ «Укргідроенерго» спільно з проєктним інститутом «Укргідропроєкт» опрацьовує проєкт перекриття Каховського водосховища для відновлення рівня води до проєктної позначки. Готується перелік першочергових завдань та робіт.

«Сьогодні ми з проєктним інститутом розробляємо рішення щодо ліквідації наслідків і термінового будівництва перемички (перекриття) у верхній частині водойми, щоб можна було перекрити місце, де була підірвана станція», – повідомив генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігорь Сирота

Наразі розробляються проєктні рішення, визначається потреба в устаткуванні, машинах, механізмах, готуються матеріали, обраховується вартість та терміни.

Ці роботи вимагатимуть два місяці.

«Після деокупації будемо готові одразу робити перемичку. Розробка і будівництво буде українським: у нас достатньо і сил, і можливостей, і сучасних технологій», – запевнив Ігорь Сирота.

За його словами, пік висоти підтоплення вже пройдено, але вода ще буде спрацьовуватись з Каховського водосховища.

«Ми доходимо до критичної відмітки – 12,7 м. Після чого не буде водозабору вище станції», – зазначив генеральний директор «Укргідроенерго».

За даними прес-центру підприємства, станом на ранок 8 червня в Каховському водосховищі продовжується зниження рівня води.

За добу рівень води зменшився на понад метр.

В районі Нікополя рівень водосховища сягнув 13,05 м.

Зараз продовжуються руйнування водозливної греблі, земляної вставки між будівлею станції та шлюзом.

«Укргідроенерго» спільно з «Укренерго» для подальшої збалансованої роботи енергосистеми опрацьовують можливі сценарії з урахуванням наслідків руйнування Каховської гідроелектростанції.

Зокрема, для зменшення підтоплень коригується режим роботи гідроелектростанцій та накопичується вода вище Каховської ГЕС у інших водосховищах Дніпровського каскаду.

Нагадуємо, вночі 6 червня російські окупаційні війська підірвали  Каховську гідроелектростанцію.

ГЕС відновленню не підлягає.

Про це інформує NewPort з посиланням на видавництво «Українська енергетика»