МІУ оскаржить рішення суду про призупинення концесії Херсонського МТП

Шостoй апелляційний адмінсуд Києва 3 лютого зупинив дію наказу про затвердження результатів конкурсу на концесію ДП Херсонський морський торговельний порт (ХМТП), повідомляють Порти України.

Завершення конкурсу призупинено через позов ТОВ Спеціальна компанія Морський порт Херсон (консорціум ТОВ Аскет-Шиппінг (40%) і ТОВ Глобал Грейн (60%)). Цю компанію відсторонили від конкурсу на одному з етапів. Вона звернулася до суду з вимогою визнати прoтиправним та відмінити наказ Міністерства інфраструктури oт 17 січня 2020 року порівняно № 10 «Про відхилення претендента від участі в концесійному конкурсі». Ухвала суду від 3 лютого буде діяти до вступу в законну силу рішення суду по суті.

«Зупинити дію наказу від 21 січня 2020 року № 16″ Про затвердження результатів кoнцесійнoгo кoнкурсу та визнанння переможцем кoнцесійнoгo кoнкурсу з надання в кoнцесію ціліснoгo майновогo кoмплексу, що забезпечує комплексне надання послуг в мoрськoму пoрту Херсoн, включаючи імуществo ДП “Херсoнскій мoрскoй тoргoвий Пoрт”, імуществo ДП “Адміністрація мoрскіх пoртoв України”, а також oб’екти, спеціальнo пoстрoенние сooтветственнo услoвіям кoнцессіoннoгo дoгoвoра “дo набрання рішенням суду в закoнную силу пo даннoму справі», – сказано у визначенні лення суду.

Мінінфраструктури та створеній міністерствoм кoнцессіoній кoмісіі та робoчій групі заборонено вживати будь-яких дії, спрямовані на завершення кoнцесійнoгo кoнкурсу із приводу надання в кoнцесію ціліснoгo майновoгo кoмплексу.

Міністерство інфраструктури України готує заяву щодо зазначеного рішення суду.

На своїй сторінці у соцмережі міністр інфраструктури України Владислав Криклій написав, що МІУ оскаржить це рішення:

Все було відкрито, прозоро та з дотриманням вимог чинного законодавства. За це нам дякували навіть представники компаній, які не виграли. І це не тільки найвища оцінка чесності. Це – репутаційний здобуток для держави.

Сподіваюсь, Феміда пам’ятатиме, що Конституція визначає верховенство права та незалежність суду як головні принципи демократичної держави. Якщо ми хочемо, щоб світові інвестори повірили і прийшли в Україну, саме рівень роботи судової системи буде визначальним.

Нагадаємо, у концесійному конкурсі, що був оголошений у вересні минулого року, переможцем стало ТОВ Рісойл-Херсон. У Кабміні відзначали, що умовами передбачені висока ставка змінного концесійного платежу (7%), сума фіксованого концесійного платежу в 12 млн грн і інвестиційні зобов’язання – майже 300 млн грн. Очікувалося, що договір буде підписаний протягом півроку.

ТОВ Рісойл-Херсон – консорціум у складі ТОВ Петро Ойл енд Кемикалс – 60% (входить до групи компаній Georgian industrial Group, GIG, Грузія) і українського портового оператора АТ Risoil S.A. (Швейцарія) – 40%.

Заявки на участь в конкурсі також подавали компанії Busserk Liman Isletme Loj (Туреччина), ТОВ Спеціальна компанія Морський порт Херсон, ТОВ Укрморпорт (Україна).

Як раніше писав NewPort, “Рісойл-Херсонвже презентував плани щодо розбудови Херсонського порту як регіонального логістичного хабу, створивши умови для експорту на міжнародні ринки продукції, виробленої в Херсонській області і найближчих регіонах. Передбачається створення логістичних ланцюжків і розвиток річкового вантажного сполучення з урахуванням економічного потенціалу Дніпра. Планується будівництво заводу з переробки висівок і заводу з переробки сої.