З річкового порту Мозир (Білорусь) до Одеси баржами доставили 1 631 тонн металопродукції, у зворотному напрямку вони транспортують будівельні матеріали
Білоруський металургійний завод в рамках експерименту відправив свою продукцію на експорт не залізницею, а водним шляхом. Зі Жлобина до порту Мозир (р. Прип’ять) вантаж доставили залізницею. І вже 28 травня дві баржі та буксир, що належать ВАТ «Білоруське морське пароплавство», завантажені металопродукцією вийшли у напрямку Одеського морського порту, повідомляє NewPort з посиланням на Sputnyk.
Задум був такий – доставляти білоруську металургійну продукцію в країни Європи через порти Одеси (Україна) і Смедерево (Сербія), оскільки “такий спосіб доставки допоможе розвитку пароплавства і зробить водний транспорт більш привабливим для промисловості”, повідомляють в Мінтрансі Білорусі.
Планувалося, що продукцію БМЗ до Херсона доставлять білоруське судно БТ-0683, з Херсона до Одеси – українське. Через Одесу, а в перспективі і через Сербію, метал транспортуватимуть в країни Європи єдиним білоруським судном, яке може виходити і працювати у відкритому морі – “Надія”. Зараз воно використовується на території України, в Ізмаїлі, і доставляє вантажі в країни Дунайського регіону.
“Своїм теплоходом йтимемо до Херсона. Далі, на жаль, нам не дозволяє клас нашого судна виходити у відкрите море. Друге судно класу “ріка-море”, яке працює на Дунаї, з українського Ізмаїла до Сербії буде доставляти наші вантажі. Це питання ми зараз опрацьовуємо”, – повідомив виконуючий обов’язки директора ВАТ “Білоруське морське пароплавство” Сергій Зубко.
Як повідомляє USM, 9 червня баржебуксирний склад з Білорусі прибув у Херсонський порт. Далі, з 10 по 11 червня, пройшла процедура передачі барж і їх буксирування з Херсона до Одеси за допомогою морського буксира «Херсонець» (власник – ПП «Судосервіс»).
В Одесі з барж вивантажили 1 631 тонн металопродукції, а також завантажили біг-беги з будматеріалами (будівельними сумішами) об’ємом 1 525 тонн.
Потім баржі з 15 по 16 червня знову буксирували з Одеси до Херсона за допомогою морського буксира «Херсонець», після чого передали судна буксиру БТ-0683, і баржі пішли рейсом на порт Мозир.
Баржебуксірний склад ВАТ «Білоруське морське пароплавство» складається з барж Р-0554 і Р-0479, а також буксира БТ-0683.