Термінал Ніка-Тера хоче увійти до кордонів порту Ольвія

«Ніка-Тера» подала заявку на включення в територію порту «Ольвія»

ТОВ «Морський спеціалізований порт «Ніка-Тера» подало заявку на включення кордонів території компанії в межі території спеціалізованого морського порту «Ольвія», повідомляє видання «Порти України».

МСП «Ніка-Тера» та портовий оператор ТОВ «Ликвид Карго Термінал», який здійснює свою діяльність на території морського терміналу «Ніка-Тера», прийняли рішення, що повинні входити в межі території і до Ради спеціалізованого морського порту «Ольвія», оскільки, відповідно до закону «Про морські порти України», кордони морських терміналів підлягають включенню до кордону території найближчого морського порту, в нашому випадку – порту «Ольвія». Даний крок дозволить нам спільно з підприємствами морегосподарського комплексу Корабельного району ефективніше вирішувати нагальні питання і покращувати соціальний клімат для жителів міста », – повідомив генеральний директор ТОВ «МСП «Ніка-Тера» Алім Агакішіев.

За інформацією ДП «Адміністрація морських портів України», на сьогоднішній день ТОВ «МСП «Ніка-Тера» не входить в межі території будь-якого морського порту. Компанія розглядала можливість включення в територію СМП «Ольвія».

Нагадаємо, що «Ніка-Тера» є учасником проєкту будівництва дворівневої транспортної розв’язки з автомобільним тунельних шляхопроводом в Корабельному районі Миколаєва. Зараз завершується етап передпроєктних робіт, розробка проекту орієнтовно почнеться у вересні.

Раніше Міністерство інфраструктури погодило оновлену редакцію Плану розвитку СМП «Ольвія» на коротко- (5 років), середньо- (10 років) і довгострокову перспективу (25 років). План передбачає реалізацію п’яти інвестиційних проектів, виконавцями яких є приватні інвестори.

ТОВ «МСП Ніка-Тера» розташоване на лівому березі Бузького-Дніпровського лиману в 34 милях від моря. У порт веде Бузько-Дніпровський-лиманський канал, що дозволяє проводити судна осадкою до 10,3 метра. Кількість причалів – вісім, довжина причального фронту – 1,9 кілометра. До складу терміналу входять чотири спеціалізовані комплексу (вантажних району): зерновий комплекс, комплекс з перевалки добрив, комплекс з перевалки сипучих вантажів відкритого зберігання і комплекс з перевалки наливних вантажів. Територія терміналу межує із залізничною станцією «Жовтнева». Компанія в 2020 році скоротила вантажообіг в порівнянні з 2019 роком на 14,5% – до 7,38 млн т.