Держстивідор «Южний» завантажує одразу два балкери

Для збільшення обсягу перевалки зернових МТП «Южний» задіяв причали №5 та №6, через які раніше перевалювали залізорудний концентрат на експорт й імпортне вугілля

ДП «Морський торговельний порт (МТП) «Южний» здійснює відвантаження зернових одразу на два судна, що прибули в рамках Ініціативи з безпечного вивезення зерна з українських портів. Про це повідомляє NewPort з посиланням на Порти України.

Два судна одночасно обробляються на ДП «МТП «Южний». На балкери Midlandia та T-Med навантажуються пшениця та кукурудза. Морський торговельний порт «Южний» розширяє номенклатуру вантажів задля відновлення максимально можливого в існуючих умовах обсягу перевалки”, — вказала пресслужба.

T-Med пришвартовано до причалу №6, на його борт уже завантажено 5,5 тис. тонн пшениці. На балкер Midlandia на причалі №5 завантажується 6,5 тис. тонн кукурудзи. До масштабного російського військового вторгнення причали №5 та №6 МТП «Южний» використовувалися для перевалки залізорудного концентрату на експорт й імпортного вугілля.

Співпраця з українськими аграрними підприємствами та експорт їхньої продукції зараз є ключовим напрямком діяльності державного стивідора. Колектив підприємства докладає максимум зусиль для збільшення обсягів вантажних перевезень. Вже оброблено 3 судна, у структурі вантажообігу пшениця, кукурудза та шрот”, — зазначив директор ДП «МТП «Южний» Олександр Олійник.

За два тижні завдяки зерновому коридору державний стивідор забезпечив експорт 21,5 тис. тонн пшениці, кукурудзи та шроту.

Зерновий коридор: держстивідор «Южний» завантажує одразу два балкери
Фото: facebook.com/seaportYuzhny

 

29 серпня держстивідор «Южний» прийняв під обробку перше від початку війни судно — балкер Fulmar S (прапор — Барбадос), який прибув для завантаження 9,5 тис. соняшникового шроту.

Наприкінці липня Україна, Туреччина та генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту агропродукції та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією.