Також Lietuvos gelezinkeliai пропонує українцям розглянути можливості імпорту пального через Клайпеду.
У четвер, 26 травня до литовського Шештокай на кордоні з Польщею прибув уже другий потяг з українським зерном, повідомляє RAILEXPOUA.COM.
Представник Литовських залізниць (Lietuvos gelezinkeliai, LTG) Мантас Дубаускас повідомив, що другий поїзд перевіз 60 контейнерів із 1438 тоннами зерна.
“В Шештокай прийшов поїзд з України із зерном. Наразі він перезавантажується і, наскільки мені відомо, сьогодні ввечері має вирушити до Клайпеди на Bega”, – сказав Дубаускас.
Голова LTG Егідіюса Лазаускаса нагадує про можливості імпорту до України палива через порт Клайпеда.
«У нас була делегація Укрзалізниці, яка дуже цікавилася можливостями транспортування палива, тому що в Литві є можливість придбати його з Орлена, наприклад, через термінал Моцкава. Укрзалізниця може везти їх далі. Кожен маленький успішний крок наближає нас до розширення», — додав він.
Нагадаємо, перший поїзд з 50 контейнерами, який привіз 1,3 тис. тонн зерна з України до Литви в обхід Білорусі, прибув 16 квітня. Пілотний поїзд коштував 1 мільярд євро та окупився. Маршрут апробований лише на вузькій європейській колії – від Каунаса через Польщу до терміналу на українському кордоні. Від українсько-польського кордону перевезення здійснює LTG Cargo Polska, а до Литви – LTG Cargo. В Клайпедському порту контейнери із зерном на судна відвантажує одна з найбільших стивідорних компаній Bega.
Подальша частота відправлень буде визначатися не лише потребами компаній, а й конкуренцією з іншими перевізниками.
В LTG заявляють, що цього тижня з України до Литви мають рухатися ще два потяги з українським зерном та іншими продуктами.
Універсальний імпортно-експортний термінал сільськогосподарської продукції компанії Bega розташований на причалах №№ 66а-67а (довжина – 260 м) Клайпедського ДМП.
- Максимальна осадка суден – 13,4 м
- Швидкість завантаження суден – 1,5 тис. тонн/год
- Швидкість розвантаження вагонів та автомобілів – 1,2 тис. тонн/год
- Місткість зберігання – 450 тис. м куб.
- Річна потужність: 2,5 млн. тонн.