Новозбудований причал № 35 Одеського морського порту завантажать у тестовому режимі

В Одеському морському порту завершується підготовка до завантаження у тестовому режимі новозбудованого причалу № 35 (ДП «АМПУ») та зерноперевантажувального комплексу компаніі «Бруклін- Київ»

Готовність до експлуатації, прийому та обробки суден нового причалу № 35 Андросовського молу проінспектував міністр інфраструктури Олександр Кубраков, підкресливши його велике значення для нарощування Одеським портом потужностей з перевалки зернових вантажів. Наразі причал вже отримав усі державні сертифікати та дозволи, які засвідчують відповідність об’єкта встановленим будівельним стандартам та вимогам безпеки судноплавства, зазначив керівник ДП «АМПУ» Олександр Голодницький:

— Усі формальні і технічні умови, необхідні для початку роботи причалу виконано. Стивідор планує здійснення найближчим часом постановки невеликих суден для їх завантаження у тестовому режимі, після декількох безпечних тестових операцій комплекс розпочне роботу у постійній експлуатації. Нагадаю, що це є завершенням будівництва «з нуля», на пустирі та в воді нового морського терміналу у складі як сучасного причалу (ДП АМПУ), так і потужного комплексу зерноперевалки («Бруклін-Київ») – це приклад синергії державного і приватного співробітництва.

Очільник міністерства оглянув панораму будівництва інших стратегічних об’єктів порту – нової черги контейнерного терміналу на Карантинному молу (спільний проєкт ДП «АМПУ» з ТОВ «Контейнерний Термінал Одеса» — дочірньою структурою німецького логістичного концерну HHLA), та реконструкцію причалу № 7.прича

Міністр доручив пришвидшити розбудову низки інших інвестиційних проэктів: реконструкції причалів №№ 12–13 Платонівського молу, продовження причальної лінії №№ 42–43 Хлібної гавані (спільний проєкт ДП «АМПУ», ТОВ «Бруклін-Київ Порт», CMA CGM та ДП «ОМТП»), естакади та автошляхового господарства Одеського морського порту.

Довідково:
Новий причал № 35 Одеського морського порту має довжину 254 метри, і проэктну глибину біля кордону 12 метрів (з можливістю збільшення до 13,5 метрів). Цих параметрів достатньо для прийому і обробки суден класу «Панамакс», дедвейтом 50 тис. тонн і більше. Причал є частиною масштабного інвестиційного проэкту, який спільно реалізують ДП «АМПУ», портовий оператор ТОВ «Бруклін-Київ» та світовий агротрейдер Louis Dreyfus Company (LDC). Збудований інвесторами береговий зерноперевалювальний комплекс включає зерносховища, місткістю одночасного зберігання 254 тис. тонн, суднонавантажувальну машину з номінальною потужністю 1,5 тис. тонн/год, станцію розвантаження залізничних вагонів, станцію приймання вантажу з автотранспорту, елеваторний вузол та інші виробничі складові.

Будівництво ЗПК здійснюється за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку. Сума інвестицій складає більше $ 100 млн.