РФ замінувала рекомендовані шляхи від Босфору до Одеси і заявила, що це українські міни.

Про це повідомив керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко, пишуть Порти України.

Чергова небезпечна дезінформація з боку ворога. 18 березня 2022 року морський порт Сочі направив судновласникам та капітанам суден у регіоні попередження про загрозу «підриву на мінах українських ВМС, які дрейфують у Чорному морі»”, — написав Клименко у Facebook.

Фото BlackSeaNews

«Це попередження має на меті перешкодити морському трафіку комерційних суден в Чорному морі. Воно потребує негайного введення до Чорного моря Постійної мінно-тральної групи НАТО. Зауважимо, що міни, які дрейфують в штормовому морі, підрахувати неможливо в принципі — це може зробити тільки той, хто їх встановлював», — наголосив Клименко.

Фото BlackSeaNews

РФ також намагається поширювати дезінформацію у вигляді прибережних повідомлень через свої радіостанції НАВТЕКС. Про це повідомила прес-служба Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України (ВМС ЗСУ).

«У північно-західній частині Чорного моря мають місце випадки поширення дезінформації береговими радіостанціями НАВТЕКС РФ Новоросійськ-НАВТЕКС та Таганрог-НАВТЕКС. Це є грубим порушення вимог Резолюцій IMO А 617(15), А 705(17), А 706(17).

Північно-західна частина Чорного моря є зоною поширення MSI виключно Українською береговою станцією Одеса-НАВТЕКС , що офіційно визначено на міжнародному рівні Координаційною радою ІМО-НАВТЕКС .

Мореплавців при плаванні у північно-західній частині Чорного моря просимо керуватися інформацією оголошеною береговою радіостанцією Одеса-НАВТЕКС України, як єдиною легітимною станцією НАВТЕКС у даному регіоні, а також MSI повідомленнями, що оголошуються районним Координатором НАВАРЕА ІІІ», – йдеться у спільному повідомленні ДП Держгідрографія та ВМС ЗСУ.

Як повідомляє BlackSeaNews, Інститут Чорноморських стратегічних досліджень запропонував принципову схему дій в зв’язку із замінуванням Чорноморським флотом РФ акваторії Чорного моря, яку може бути доопрацьовано фахівцями з морського права, дипломатами тощо. Головний задум цієї схеми базується на співробітництві прибережних держав Чорного моря – України, Румунії, Болгарії, Туреччини, що є безпосередньо зацікавленими в цьому.

  1. Україна має екстрено запропонувати прибережним державам Чорного моря (Болгарії, Румунії, Туреччини) організувати спільну військово-морську гуманітарну операцію з розмінування Чорного моря силами ВМС названих країн. Для цього необхідно створити спільне Чорноморське угруповання мінно-тральних кораблів.
  2. Паралельно слід запропонувати НАТО спрямувати з тією ж метою до Чорного моря Постійну середземноморську протимінну групу НАТО №2 (Standing Nato Mine Countermeasures Group Two, SNMCMG2). Вона наразі існує в такому складі: Flagship – ESPS Meteoro (Іспанія), тральщики ESPS Sella (Іспанія), FGS Bad Rappenau (ФРН), ITS Gaeta (Італія).
  3. Для забезпечення роботи спільної мінно-тральної групи слід запропонувати Болгарії, Румунії, Туреччині сформувати ще одну групу з надводних кораблів цих країн для прикриття роботи тральщиків з моря та повітря.
  4. Для забезпечення роботи спільної мінно-тральної групи з повітря слід запропонувати Болгарії, Румунії, Туреччині створити авіаційну групу, що має патрулювати в повітряному просторі не тільки над територіальними водами цих країн (12-мильна зона вздовж узбережжя), але й у повітрі над Виключними морськими економічними зонами (ВМЕЗ) цих країн (карта додається).
  5. Метою створення таких морських, повітряних та протиповітряних угрупувань має бути не тільки розмінування акваторії Чорного моря, але й створення безпечних умов для виведення з портів України в напрямку Босфору десятків торговельних суден різних країн, що опинилися в портах України після нападу РФ на Україну 24/02/2022.

Фото BlackSeaNews