Річкові порти внесуть до Реєстру об’єктів інфраструктури ВВТ

Кабінет міністрів на засіданні 16 лютого прийняв постанову «Про затвердження порядку ведення Реєстру об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту».

Нагадаємо, 4 червня 2021 року проєкт постанови був оприлюднений на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України.

Згідно доопрацьованої версії (від 21.09.2021) держателем Реєстру виступає Морська адміністрація, яка збирає, веде облік, узагальнює, систематизує, аналізує та проводить перевірку відомостей, що подаються річковим портом (терміналом) або власником об’єкта інфраструктури ВВТ в електронній формі за допомогою програмного забезпечення через офіційний веб-сайт Морської адміністрації або в паперовій формі.

Витяг з Реєстру є документом дозвільного характеру – надавати послуги суднам на внутрішніх водних шляхах мають право річкові порти або термінали, внесені до Реєстру.

Морська адміністрація забезпечує повноту та своєчасність внесення до Реєстру поданих відомостей. Передбачається, що зазначені у поданій Декларації дані протягом 10 робочих днів з дня отримання будуть перевірені та внесені до Реєстру (за винятком відмови у випадку подання інформації не за формою або недостовірних відомостей).

 

Також Морською адміністрацією присвоюється 20-значний буквено-цифровий код місцерозташування, який вноситься до Реєстру (РІС-індекс). Код місцерозташування містить обов’язкові елементи даних, що утворюють унікальний ідентифікатор, який присвоюється один раз на весь період експлуатації об’єкта. Не присвоєння або відмова в присвоєнні Морською адміністрацією РІС-індексу не є підставою для відмови у внесенні відомостей до Реєстру.

Порядок ведення Реєстру між іншим передбачає внесення:

  • найменування річкового порту (терміналу);
  • основні потужності (пропускна спроможність тис. тон на рік,  площа складів, групи вантажів, що обробляються);
  • місцезнаходження (адреса та географічні координати);
  • причальні споруди, які використовуються;
  • основні експлуатаційні характеристики ГТС

Документом передбачається, що технічним адміністратором Реєстру буде державне  підприємство, до основних завдань якого належить обслуговування внутрішніх водних шляхів. Технічний адміністратор забезпечує технічне і технологічне створення та супроводження програмного забезпечення Реєстру, збереження і захист даних, що містяться в Реєстрі.

Доступ до відомостей Реєстру є відкритим та безоплатним.

21 квітня відбудеться VII міжнародна конференція «Вантажні перевезення річкою Дніпро».

Реєстрація триває! До 10 березня діє спеціальна пропозиція для учасників форуму! 

Подробиці на www.riverua.com.