Ставки фрахту на морські перевезення контейнерів уповільнили падіння у лютому

За даними шведської аналітичної компанії Xeneta ставки фрахту на морські перевезення контейнерів у світі у лютому сповільнили падіння до 1% з 13,3% у січні.

Загалом із серпня 2022 року, коли почалося зниження ставок, індекс Xeneta Shipping Index (XSI) втратив 22% свого значення.

Субіндекс імпорту в США впав на 3,9%, але все ще на 79,86% вище, ніж у цей же час минулого року. Два з маршрутів, що входять до цього XSI, кинули виклик загальній тенденції: Східне узбережжя Південної Америки — Східне узбережжя США та Південна частина Африки — Східне узбережжя США показали своє перше зростання з листопада 2022 року — на 13% та 8% відповідно.

В Азійсько-Тихоокеанському регіоні (АТР) обидва показники знизилися: темпи імпорту знизилися у лютому на 4,4%, хоча й фіксують зростання на 13% у річному обчисленні, а найважливіший експортний індикатор індексу XSI знизився на 4,6%. Хоча експортний індикатор послідовно скорочувався протягом останніх місяців, він все ж таки в 3,4 рази більше, ніж у січні 2020 року.

У Європі індекс XSI в імпортних перевезеннях зріс на 3,5% на тлі високих ставок імпорту в Середземне море зі Східного та Західного узбережжя США (при цьому середні за всіма довгостроковими ставками, що діють, зросли на 86% і 49% відповідно). Нині цей показник зріс на 31,6% у річному обчисленні. Експорт рухався у протилежному напрямку: XSI знизився у лютому на 2,6%, хоча й виявився на 65,3% вищим, ніж в аналогічному місяці минулого року. Дані Xeneta показали стійке зниження у всіх напрямках, при цьому експорт із країн Середземного моря до Кореї та Японії скоротився найбільше.

«Таким чином, ситуація для перевізників, які борються за збереження обсягів перевезень вантажів, залишається дуже складною, і це має продовжувати впливати на ставки в майбутньому», — зазначив генеральний директор Xeneta Патрік Берглунд

Хоча останні цифри мало радують перевізників, у Xeneta зазначають, що при оцінці поточного падіння ринку важливо мати уявлення про перспективу.

«Шість місяців зниження ставок, природно, викликають велике занепокоєння у співтовариства перевізників, як і той факт, що фундаментальні показники залишаються складними у найближчому майбутньому. Але це не означає, що відправники вантажів раптово бачать вигідні ціни на свої вантажі. Так, вони перемагають у переговорах, особливо враховуючи той факт, що спотові ставки настільки низькі, але довгострокові контракти залишаються історично високими», — зауважив Патрік Берглунд.

За його словами, навіть за поточної низхідної траєкторії глобальний XSI залишається на 43% вищим порівняно з аналогічним періодом минулого року. І якщо порівнювати із січнем 2020 року, то ставки зросли на 207,7%.

 

Про це інформує NewPort  з посиланням на Порти України