ВМС Туреччини виявили і знешкодили ще одну дрейфуючу міну в Чорному морі

Турецький патруль виявив морську міну біля острова Кефкен, що в Чорному морі, в районі провінції Коджаелі. Була проведена операція з її знешкодження, повідомляє Міноборони Туреччини.

«Біля Кефкена був виявлений об’єкт, схожий на міну, згодом з літака морського патруля він був ідентифікований як міна. Територія охороняється, на місці працює команда групи підводної оборони командування ВМС Туреччини», – йдеться у повідомленні.

Акваторія була взята під охорону для безперешкодної роботи саперів щодо ліквідації потенційно небезпечного об’єкта. Згодом Міноборони Туреччини повідомило, що міна була знищена саперами SAS.


28 березня, біля турецького населеного пункту Ігнеада поблизу кордону з Болгарією було виявлено морську міну.

В той же день, біля узбережжя Румунії, в 70 кілометрах від Капу-Мідія, у зоні 70-72 км від берега в районі міст Корбу та Неводарі знайшли і знищили міну, підірвавши на воді.

26 березня, уперше за 80 років, турецька влада була вимушена призупинити рух суден через протоку Босфор в обох напрямках внаслідок виявлення міни старого зразку у її водах.

Нагадаємо, рф заявляла, що 420 мін буцімто були встановлених в українських портових районах, зокрема в Одесі, для захисту від російських кораблів, зірвалоз якорів після шторму і вони можуть дрейфувати у Чорному морі.

Україна категорично заперечила повідомлення про мінування акваторій, назвавши їх дезінформацією з боку російської сторони.

За результатами проведеної ідентифікації встановлено, що це морські міни, які, станом на початок 2022 року, не перебували на обліку Військово-морських Сил Збройних Сил України. Зазначені міни були захоплені збройними силами рф у 2014 році під час військового вторгнення та тимчасової окупації росією українського міста Севастополь.

Міністерство закордонних справ України наголошує на тому, що свідоме використання росією дрейфуючих морських мін перетворює їх на де-факто зброю невибіркової дії, яка загрожує, перш за все, цивільному судноплавству та людському життю на морі у всій акваторії не тільки Чорного моря та Азовського морів, але й Керченського та Чорноморських проток.

“Відповідальність за використання дрейфуючих морських мін, а також за їх непередбачувані наслідки лежить виключно на російській федерації та її військово-морських силах. Україна наполягає на притягненні росії до міжнародної відповідальності за вчинення протиправних дій у Чорному морі, воєнні злочини і, зокрема, використання морських мін у якості зброї невибіркової дії, яка безконтрольно поширюється акваторією Чорного моря.” – акцентують в МЗС.