З липня по всій Європі встановилася аномальна спека, температура б’є рекорди. Такий тривалий вплив спеки та відсутність опадів катастрофічно позначаються і на водних ресурсах, викликаючи пересихання річок.
Зазвичай пік мілководдя на Дунаї припадає на вересень-жовтень. Однак цього року рівень води вже критично знизився через відсутність опадів у басейні Дунаю та його основних притоках (Сави, Драви, Тиси та Морави).
З 25 липня у зв’язку з різким падінням рівнів навігацію закрито на середній та нижній ділянках Дунаю. Як свідчать позначки водопосту в Чорнаводі, порівняно з липнем минулого року вода впала на декілька метрів.
«Караванам УДП зараз доводиться працювати в екстремальних умовах. Надскладна навігаційна ситуація призвела до вимушеного зниження завантаження флоту, що негативно позначається на обсягах вантажоперевезення.
Якщо минулого тижня судна вантажилися на осадку 2,10 метра, то відсьогодні у напрямі на Констанцу вантажимося всього на 1,80 метра.
Порівняно з роботою у звичайних умовах завантаження суден зменшилось на третину – у середньому з 1600-1500 тонн до 1000 тонн», – повідомив керівник ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Дмитро Москаленко.
Як буде розвиватись ситуація далі прогнозувати складно. В УДП сподіваються на великі дощі та відновлення повноцінної роботи та водночас зазначають, що не будуть зупиняти рух флоту і планують працювати навіть з мінімально можливою осадкою.